کفش کوهنوردی مردانه

نمایش 1–24 از 57 نتیجه

  ویژه!
  ویژه!
  ویژه!
  سبز
  30% 13,923,000 تومان
  9,746,100 تومان
  ویژه!
  ویژه!
  طوسی
  25% 15,663,000 تومان
  11,747,250 تومان
  ویژه!
  طوسی
  25% 15,663,000 تومان
  11,747,250 تومان
  ویژه!
  ویژه!
  سبز
  25% 15,317,000 تومان
  11,487,750 تومان
  ویژه!
  ویژه!
  قهوه ای
  34% 7,797,000 تومان
  5,146,020 تومان

  خرید کفش کوهنوردی مردانه

  آیا جزو علاقمندان به کوهنوردی هستید؟ اگر در این مسیر تازه‌کار می‌باشید حتماً می‌دانید که داشتن یک جفت کفش کوهنوردی استاندارد تا چه اندازه در کوهنوردی و پیمودن مسیرهای کوهستانی حائز اهمیت است. برندهای زیادی مثل کاترپیلار، مرل، کلمبیا و… در زمینه تولید محصولات و تجهیزات مناسب کوهنوردی و طبیعت‌گردی فعالیت می‌کنند که کفش‌های ارائه شده توسط هر یک از آن‌ها از ویژگی‌ها و خصوصیات منحصربه‌فردی برخوردار است. کفش کوهنوردی مردانه از جمله کفش‌هایی بوده که در مقایسه با کفش‌های عادی که در طول روز برای رفتن به محل کار یا پیاده روی ساده می‌پوشیم متفاوت می‌باشد. این محصولات از نظر زیره، رویه و مقاومت در مقایسه با سایر کفش مردانه قدرت بیشتری دارند.

  انواع کفش کوهنوردی مردانه

  کفش‌های راهپیمایی (walking)

  این مدل از کفش کوهنوردی مردانه دارای پاشنه کوتاه و کفی انعطاف‌پذیر بوده و می‌توان از آن برای پیاده روی‌های روزانه نیز استفاده کرد. برخی از کوهنوردان برای پیاده‌روی‌های طولانی از کفش‌های مخصوص پیاده روی استفاده می‌کنند اما باید توجه داشته باشید که اگر کفش شما از قوزک پا پشتیبانی نکند، در مسیرهای کوهستانی و سنگلاخی دچار مشکل خواهید شد.

  کفش کوهپیمایی (Trekking)

  نمونه بعدی کفش کوهنوردی مردانه اورجینال، کفش کوهپیمایی بوده که دارای پاشنه‌های متوسط و بلند است و برای کوهپیمایی‌های روزانه و سفرهای کوتاه با بار سبک گزینه مناسبی به حساب می‌آید. این کفش‌ها از انعطاف‌پذیری خوبی برخوردار هستند اما به عنوان کفش اصلی کوهنوردی که محکم باشد، چندان پشتیبانی و دوامی ندارند.

  کفش نیمه سنگین کوهنوردی (Mountaineering)

  نمونه بعدی کفش کوهنوردی اصل مردانه، کفش نیمه سنگین بوده که برای صعودهای چند روزه و در صورت برخورداری از رویه گورتکس برای صعود زمستانی یک روزه گزینه مناسبی است. اندازه ساق در این کفش‌ها ۱۴ الی ۱۹ سانتی‌متر در نظر گرفته شده و به همین خاطر از مچ پا به خوبی حمایت می‌کند.

  کفش کوهنوردی مردانه سنگین پوش  (High Mountain)

  این کفش‌ها برای یخ‌نوردی‌های حرفه‌ای و صعودهایی با ارتفاع پایین‌تر از ۵۰۰۰ متر گزینه خوبی هستند. کفش‌های کوهنوردی سنگین پوش جزو قوی‌ترین کفش‌های کوهنوردی محسوب می‌شوند. زیره این مدل از کفش‌های کوهنوردی از انعطاف‌پذیری بالایی برخوردار نبوده اما دارای قابلیت نصب کرامپون است.

  کفش کوهنوری سنگین دو پوش (Expedition)

  اگر قصد خرید کفش کوهنوردی مردانه بدون بند را دارید که با چسب محکم شود، کفش سنگین دو پوش گزینه خوبی است. این کفش‌ها نیز جزو کفش‌های قوی کوهنوردی بوده و از قابلیت نصب کرامپون برخوردار می‌باشند. این محصولات از لحاظ ساختاری به دو کفش بزرگ و کوچک تقسیم‌بندی شده و به همین خاطر تحت عنوان دو پوش شناخته می‌شوند. کفش کوچک با چسب محکم شده و درون کفش بزرگ‌تر قرار می‌گیرد. عموماً برای ورود به چادر و در زمان استراحت کفش کوچک‌تر مورد استفاده قرار گرفته و برای صعودهای ۷۰۰۰ متری در بهار و تابستان و پایین‌تر از ۷۰۰۰ متر در پاییز و زمستان کفش خوب و مناسبی است.

  کفش هیمالیانوردی  (Expedition)

  کفش‌های هیمالیانوردی به عنوان کفش‌های سه پوش شناخته شده و مثل کفش‌های دو پوش هستند. تفاوت اصلی کفش‌های مذکور در پوش سوم کفش‌های هیمالیانوردی است که یک گتر بلند بوده و روی کفش را می‌پوشاند. این محصولات برای ارتفاعات ۸۰۰۰ متری هیمالیا و صعود از ارتفاعات بالای ۷۰۰۰ متر در زمستان گزینه مناسبی هستند.

  نکات مهم خرید کفش کوهنوردی مردانه

  • به میزان راحتی، شکل و اندازه کفش دقت داشته باشید.
  • کفش کوهنوردی اورجینال را بر اساس برنامه صعود خود انتخاب کنید.
  • کفی کفش کوهنوردی و لبه‌های کناری آن می‌بایست محکم و با دوام باشد.
  • کفش موردنظر بایستی از قوزک پای شما به خوبی حمایت کرده و از پیچ خوردن آن در مسیرهای سنگلاخی جلوگیری کند.
  • پنجه کفش کوهنوردی باید محکم و سخت باشد تا بتواند از انگشتان پا مراقبت کند.
  • هنگام خرید کفش کوهنوردی ابتدا سایز پاهای خود را با استفاده از یک جوراب ضخیم و در غروب یا شب اندازه‌گیری کنید.

  گِلکو؛ مرجع خرید کفش کوهنوردی مردانه اورجینال

  برای خرید این محصولات در مارک‌ها، طرح‌ها و رنگ‌بندی‌های متنوع می‌توانید فروشگاه گلکو را مورد بررسی قرار دهید. به منظور استعلام قیمت کفش کوهنوردی مردانه تنها کافی است روی محصول مورد نظر کلیک کنید تا کلیه اطلاعات محصول از جمله قیمت نمایش داده شود. فراموش نکنید که کفش کوهنوردی تنها محافظ برای پاهای شما در مسیرهای سنگلاخی و کوهستانی است؛ بنابراین بهتر است که موقع خرید این تجهیزات به کیفیت کفش و نکاتی که گفته شد دقت کافی داشته باشید.